2331-МР

Документи » Рішення міської ради » 2331–МР

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

V СКЛИКАННЯ XXVII СЕСІЯ

РІШЕННЯ


від "28" січня 2009 р № 2331-МР
м. Суми

Про захист цивільних прав і інтересів територіальної громади міста Суми
Останнім часом на території міста Суми поширена практика, коли окремі працівники підприємств по обслуговуванню житлових будинків та органів реєстрації місця проживання та місця перебування особи під час видачі довідок про стан сім’ї або під час реєстрації, зняття з реєстрації, перереєстрації місця проживання особи вимагають від громадян проведення оплати житлово-комунальних послуг. Тобто заявляють вимоги цивільно-правового характеру. Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Оскільки вищевказані вимоги не передбачені законодавством, вони є незаконними. Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що територіальна громада це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста. Згідно статті 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та частини 2 статті 2 Цивільного кодексу України територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень і учасником цивільних відносин. Сільські, селищні, міські ради, відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є органами місцевого самоврядування , що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами. Відповідно до статті 19 Цивільного кодексу України територіальна громада, як учасник цивільних відносин, має право на самозахист свого цивільного права та права іншої особи від порушень. Оскільки неправомірні вимоги підприємств по обслуговуванню житлових будинків та органів реєстрації щодо проведення оплати житлово– комунальних послуг під час видачі довідок про стан сім’ї або під час реєстрації, зняття з реєстрації, перереєстрації місця проживання особи стосуються кожного жителя міста Суми (тобто всієї територіальної громади), його конституційного права щодо неможливості бути примушеним виконувати те, що не передбачено законодавством, Сумська міська рада в порядку самозахисту захищає цивільні права територіальної громади. Керуючись статтею 3 Конституції України, статтями 2, 19 Цивільного кодексу України, статтею 18 Статуту територіальної громади міста Суми, статтями 1, 6, частиною першою статті 10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Сумська міська рада,

ВИРІШИЛА:

  1. Заборонити підприємствам по обслуговуванню житлових будинків у будь-якій формі вимагати від громадян оплати житлово-комунальних послуг під час звернення громадян до цих підприємств за отриманням будь-яких довідок, у тому числі довідок про стан сім’ї.
  2. Заборонити органам реєстрації місця проживання та місця перебування особи вимагати від громадян оплати житлово-комунальних послуг під час звернення громадян до цих органів з метою реєстрації місця проживання (перебування) особи, зняття з реєстрації місця проживання (перебування) особи, перереєстрації місця проживання (перебування) особи тощо.
  3. Організацію виконання цього рішення покласти на міського голову Мінаєва Г.М.

Міський голова Г. М. Мінаєв


Дата публікації: 12-03-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав