Перелік перейменувань топонімів м. Суми

Довідка » Декомунізація

Перелік перейменувань топонімів м. Суми (розпорядження міського голови від 16.02.16 №34-р, від 18.02.16 №41-р, від 19.02.16 №43-р, від 24.02.16 №45-р)


Докладнiше...


Дата публікації: 25-02-2016

Перелік узгоджених пропозицій робочої групи щодо перейменувань топонімів м. Суми

Довідка » Декомунізація
Найменування Пропонована назва
1 вулиця Баумана вулиця Миколи Хвильового
2 вулиця Борців революції вулиця Гетьмана Мазепи
3 вулиця Володарського вулиця Симона Петлюри
4 вулиця Воровського вулиця Ярослава Мудрого

Докладнiше...


Дата публікації: 20-01-2016

Відкриті архіви

Довідка » Декомунізація

Відкриті архівиЗакон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», який набув чинності 21 травня 2015 року, розроблявся за участі громадськості в рамках програми Центру досліджень визвольного руху «Відкриті архіви» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Відповідно до цього закону запроваджується вільний доступ до архівів та передача їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП).


Докладнiше...


Дата публікації: 25-12-2015

Декомунізація в Україні та та її сусідах

Довідка » Декомунізація

Декомунізація в Україні та та її сусідахДекомунізація в Україні та та її сусідах

У 2015 році зі вступом у дію декомунізаційних законів Україна де-юре порвала з радянським тоталітарним минулим.В реальності треба зробити ще дуже багато.

Пропонуємо до Вашої уваги інфографіку, яка розповість про успіхи та невдачі наших сусідів подолати свої історичні проблеми  (за матеріалами Українського кризового медіа-центру)

Переглянути у повному розмірі


Докладнiше...


Дата публікації: 21-12-2015

Пам’ятки, що підпадають під дію декомунізаційного закону, більше не охороняються державою

Довідка » Декомунізація

Пам’ятки, що підпадають під дію декомунізаційного закону, більше не охороняються державоюМіністерство культури України внесло зміни до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини.

Відповідно до цих змін, пам’ятки, що були включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України відповідно до закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури» та/або підпадають під дію закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», припиняють охоронятися законом.


Докладнiше...


Дата публікації: 15-12-2015

FAQ. Усе, що ви хотіли дізнатися про декомунізацію

Довідка » Декомунізація

Український інститут національної пам’яті зібрав запитання, які найчастіше ставлять у зв’язку із ухваленням декомунізаційних законів, і підготував стислі відповіді на них.

 

1. Навіщо потрібно перейменовувати вулиці?

Цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Обидва ці режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави. Убивати людей не можна ані з класових, ані з расових, ані з будь-яких інших причин.


Докладнiше...


Дата публікації: 23-10-2015

Протоколи засідань робочої групи

Довідка » Декомунізація

Докладнiше...


Дата публікації: 16-09-2015

Закони України про декомунізацію

Довідка » Декомунізація


Докладнiше...


Дата публікації: 20-05-2015

Інформаційні матеріали щодо декомунізації

Довідка » Декомунізація

Чотири закони, які мають забити останній цвях у труну комунізму, підписані Президентом. Найбільший інтерес і найзапекліші дискусії викликав Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Коротко його називають законом про декомунізацію. Ми докладно розповімо, як діятиме цей закон, як він змінить країну і що чекає на тих, хто його не виконає.

 Автор: Тарас Шамайда

 

Закони, розроблені в Українському інституті національної пам’яті, підтримані урядом і схвалені парламентом, охрестили «Законами Чистого четверга». Їх дія означає, що Україна на рівні фундаментальних цінностей стає нарешті справді незалежною державою, яка безповоротно пориває з радянським минулим.

Кожен із чотирьох законів виконує свою функцію: один проголошує визнання і вшанування борців за незалежність України, другий відкриває для людей архіви комуністичних спецслужб, третій відновлює історичну справедливість в питаннях Другої світової війни.

 


Докладнiше...


Дата публікації: 20-05-2015


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав